ЗНАЧЕННЯ СУДОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ У ПРОФІЛАКТИЧНІЙ РОБОТІ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗЛОЧИНІВ У СФЕРІ ЕКОНОМІКИ
Ключові слова:
профілактична робота, судово-економічна експертиза, економічна злочинністьАнотація
У статті розглянуто питання значущості проведення профілактичної роботи в організації боротьби з економічною злочинністю. Реалізація профілактичної роботи здійснюється шляхом узагальнення експертної практики. В процесі аналізу проводиться групування об’єктів досліджень за типовими обставинами та знов виниклих видах економічних досліджень. На цій підставі розробляються рекомендації профілактичного характеру, націлені на усунення недоліків, сприятливих вчиненню злочинів та попередження їх у майбутньому. Бажано, щоб подібні заходи вживалися усіма експертними установами Міністерства юстиції. Однак не можна спиратися лише на дані експертів без проведення відповідними органами заходів, які виходять за рамки компетенції експерта. Обґрунтовано залучення експертів-економістів до профілактичної роботи ще і тим, що в процесі виконання досліджень не тільки встановлюються і документально підтверджуються порушення, але і визначаються їх механізми і способи, що також неможливо без спеціальних знань в цій області..
Посилання
Про судову експертизу : Закон України від 25.02.1994 № 4038-ХХІІ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4038-12.
Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні : Закон України від 16.07.1999 № 996-ІV [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/996-14.